KulturaSulejów

3 Wigilia z Serca za nami

Trzecia edycja „Wigilii z Serca” przeszła do historii. W sobotę 14 grudnia wszyscy ludzie chętni pomagać potrzebującym, przybyli do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, na wyjątkowe przedświąteczne spotkanie.

Wszystkich zgromadzonych w SP1 gości powitali Anita Kaliszewska-Kuder – dyrektor Żłobka Samorządowego w Sulejowie oraz Bartłomiej Kaźmierczak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.

Występy artystyczne o tematyce bożonarodzeniowej uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, przeplatane były licznymi licytacjami na rzecz fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, której podopiecznym jest mieszkaniec Przygłowa Krystian Pełka.

Dodatkowo podczas trwania „Wigilii…” dostępny był kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów, rodziców, nauczycieli: szkół, przedszkoli i żłobka z gminy Sulejów oraz stoiska z KGW z Przygłowa, Nowej Wsi i Łęczna. Dobrowolne opłaty za rękodzieła i potrawy wigilijne, trafiały do puszek fundacji.

W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, Zastępca Burmistrza Małgorzata Just, Skarbnik Gminy Sulejów Michał Kieszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosz Borkowski (który współprowadził licytacje), Radni Rady Miejskiej w Sulejowie oraz Radni Rady Powiatu Piotrkowskiego, dyrektorzy placówek oświatowych oraz jednostek podległych UM Sulejów, mieszkańcy gminy Sulejów oraz ofiarodawcy przedmiotów na licytacje.

Najdroższym wylicytowanym przedmiotem podczas sobotniej „Wigilii z Serca” okazał się obraz Niny Taraski-Pyzia, który został ostatecznie sprzedany za 2.000 zł.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego wyjątkowego, wzniosłego wydarzenia, w szczególności: Marianowi Kacprzykowi, Małgorzacie Surowy, Państwu Koszowskim, Dorocie Ząbeckiej, Mariuszowi Malarzowi.

Obszerna fotorelacja dostępna jest TUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!