KulturaSulejów

3 Wigilia z Serca za nami

Trzecia edycja „Wigilii z Serca” przeszła do historii. W sobotę 14 grudnia wszyscy ludzie chętni pomagać potrzebującym, przybyli do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, na wyjątkowe przedświąteczne spotkanie.

Wszystkich zgromadzonych w SP1 gości powitali Anita Kaliszewska-Kuder – dyrektor Żłobka Samorządowego w Sulejowie oraz Bartłomiej Kaźmierczak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.

Występy artystyczne o tematyce bożonarodzeniowej uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, przeplatane były licznymi licytacjami na rzecz fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, której podopiecznym jest mieszkaniec Przygłowa Krystian Pełka.

Dodatkowo podczas trwania „Wigilii…” dostępny był kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów, rodziców, nauczycieli: szkół, przedszkoli i żłobka z gminy Sulejów oraz stoiska z KGW z Przygłowa, Nowej Wsi i Łęczna. Dobrowolne opłaty za rękodzieła i potrawy wigilijne, trafiały do puszek fundacji.

W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, Zastępca Burmistrza Małgorzata Just, Skarbnik Gminy Sulejów Michał Kieszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosz Borkowski (który współprowadził licytacje), Radni Rady Miejskiej w Sulejowie oraz Radni Rady Powiatu Piotrkowskiego, dyrektorzy placówek oświatowych oraz jednostek podległych UM Sulejów, mieszkańcy gminy Sulejów oraz ofiarodawcy przedmiotów na licytacje.

Najdroższym wylicytowanym przedmiotem podczas sobotniej „Wigilii z Serca” okazał się obraz Niny Taraski-Pyzia, który został ostatecznie sprzedany za 2.000 zł.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego wyjątkowego, wzniosłego wydarzenia, w szczególności: Marianowi Kacprzykowi, Małgorzacie Surowy, Państwu Koszowskim, Dorocie Ząbeckiej, Mariuszowi Malarzowi.

Obszerna fotorelacja dostępna jest TUTAJ.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close