Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

3 lata poślizgu, ale wreszcie jest!

Ta inwestycja miała być gotowa w 2020 roku. Trzy lata poślizgu, ale jest – kolejny fragment ścieżki rowerowej nad Bugajem, jest już oddany do użytku.

Zakończyła się budowa II etapu ścieżki rowerowej przy jeziorze Bugaj. – W ramach tej części wybudowaliśmy blisko 600-metrowy odcinek drogi dla jednośladów wraz z chodnikiem od ul. Roślinnej do Rusałki. Jednak pomyśleliśmy również o miejscach do wypoczynku, tak jak to zrobiliśmy na wcześniejszym odcinku. Mamy tutaj leżaki, stojaki na rowery oraz punkt widokowy. Wszystko po to, aby w trakcie wycieczki pieszej czy też rowerowej móc tutaj zatrzymać się i odpocząć – mówił podczas briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak i 

– Zakres prac drugiego etapu rozszerzyliśmy o budowę oświetlenia, którego nie ma na wcześniejszym odcinku. Ponadto w śladzie ulicy Świeżej wykonaliśmy również przejazd dla samochodów. To szczególnie z myślą o wędkarzach, którzy zwracali się do nas z prośbami o zabezpieczenie takiego miejsca, aby swobodnie mogli dojechać do zbiornika. Koszt inwestycji to 1,35 mln zł – dodała Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!