Grabica

245 uchwał i ponad 28 mln na inwestycje

Źródło: UG Grabica

W środę, 17 października, w sali Urzędu Gminy w Grabicy odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Grabica, wieńcząca mijającą kadencję 2014–2018. Przybyli na to wydarzenie radni oraz sołtysi obejrzeli prezentację przedstawiającą najważniejsze osiągnięcia mijającego okresu. Nie zabrakło podziękowań dla osób, dzięki którym udało się podejmować decyzje i realizować projekty, nie tylko te zauważalne w postaci inwestycji. Wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński wręczył pamiątkowe tablice wszystkim radnym, ale także podsumował ostatnie cztery lata pracy w samorządzie. Zwrócił również uwagę na znakomitą współpracę z radą, której efektem są przede wszystkim zrealizowane na terenie gminy zadania na łączną kwotę blisko 28 mln .

Na przestrzeni minionej kadencji wzrosła aktywność mieszkańców, którzy chcą wpływać na rozwój gminy, np. poprzez fundusz sołecki. Pozyskano pieniądze unijne na realizację wielu projektów. Udało się zrealizować gminne inwestycje drogowe na łączną kwotę prawie 6 mln zł. Udzielono dotacji na drogi dla powiatu piotrkowskiego w wysokości ponad 1 300 mln zł. Rozbudowano sieć kanalizacyjną (9 mln zł), na oświetlenie uliczne przeznaczono 91 157,00 zł. Wykonano remonty i termomodernizacje budynków użyteczności publicznej, zrewaloryzowano parki w Szydłowie, Brzozie i Grabicy. Została rozpoczęta budowa Gminnego Centrum Kultury. W wielu miejscowościach przybyło placów zabaw, doposażono oddziały przedszkolne, wyremontowano szkoły, przebudowano Szkołę Podstawową w Woli Kamockiej, wybudowano parking oraz budynek garażowy-gospodarczy w Grabicy. Ogrodzono budynki, działki i boiska. Postawiono garaż oraz wykonano parking i ogrodzono teren wokół posterunku policji w Grabicy. Na Ochotnicze Straże Pożarne przeznaczono ponad 400 tysięcy zł. Dzięki aktywności mieszkańców, ale też innych podmiotów i organizacji pozarządowych zorganizowano szereg wydarzeń kulturalnych.

W sumie radni VII kadencji podjęli 245 uchwał, z których do najważniejszych należały te dotyczące corocznych budżetów gminy oraz zagospodarowania przestrzennego.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x