Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

21-latek oszukał ludzi na blisko 200 tysięcy złotych

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który dokonał szeregu oszustw. Podszywając się pod właściciela firmy oferował towar, który nigdy nie trafiał do kupujących. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Wobec 21-latka sąd, na wniosek prokuratora zastosował trzymiesięczny areszt.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej jednostki pracowali nad ustaleniem danych oraz miejsca zamieszkania mężczyzny, który na jednym z portali sprzedażowych oferował materiały budowlane i elementy stalowe.

– Mężczyzna oferował towar, który w rzeczywistości, nigdy nie trafiał do kupującego, pomimo przekazanej zaliczki. Wpłacone pieniądze, nigdy też nie wróciły do kupujących. Mężczyzna przestępczy proceder rozpoczął w kwietniu 2022 roku, wyłudzając kwotę blisko 200 tysięcy złotych. Policjanci prowadzili szereg działań zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawcy wyłudzeń. Na początku października 2022 roku, ku zdziwieniu 21-latka, policjanci zatrzymali do kontroli wytypowany pojazd, którym się poruszał. Okazało się też, że mężczyzna w odzieży posiadał marihuanę. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty – informuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej KMP.

W związku z tym, że z zabronionego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, 21-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!