GminySportWażne wiadomościWydarzenia

Przez nasz region przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków – sprawdź trasę

W dniach 26-29 czerwca 2024 roku na trasie z Łodzi do Jaworzna zostanie rozegrany 35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Zachowajcie ostrożność na drodze. Z uwagi na wydarzenie 27 czerwca utrudnienia w ruchu będą również na terenie powiatu piotrkowskiego.

Międzynarodowy wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się 26 czerwca w Łodzi. Na terenie powiatu piotrkowskiego rozpocznie się 3 etap tego sportowego wydarzenia. Dzień później uczestnicy wyścigu około godziny 14:20 wjadą na drogę główną w miejscowości Dalków, następnie będą poruszać się trasą Czarnocin – Biskupia Wola – Podolin – Srock- Dąbrówka – Mąkoszyn (pow. łódzki wschodni) – Wola Kamocka- Grabica-Boryszów Krzepczów – Mzurki – Budków.

Następnie peleton wjedzie na teren powiatu bełchatowskiego, po czym około godziny 15:39 planowany wjazd ponownie na teren powiatu piotrkowskiego w miejscowości Bogdanów. Następnie uczestnicy przejadą trasą Kacprów – Wola Krzysztoporska – Jeżów – Magdalenka – Rozprza – Stara Wieś – Bryszki – Mierzyn – Trzepnica – Trzepnica Kolonia – Bęczkowice – Podstole – Janów – Adamów, a następnie około godziny 16:30 wjadą na teren powiatu radomszczańskiego w miejscowości Ochotnik.

– Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność i pamiętajmy, że dla wszystkich jest miejsce na drodze. Jeżeli planujemy w tym czasie wyjazdy, sprawdźmy również alternatywną trasę, a policjanci zadbają o odpowiednie zabezpieczenie przejazdu, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego – apeluje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP.

Jak wiadomo, Wola Krzysztoporska znajdzie się na trasie trzeciego, najdłuższego etapu wyścigu wiodącego z Koluszek do Kielc. Tuż przed przejazdem peletonu w Woli Krzysztoporskiej, czyli około 15:30 można się będzie spotkać ze znanymi kolarzami, m.in. olimpijczykiem Markiem Leśniewskim (Seul 1988). Wszystko to odbędzie się tuż przy naszym urzędzie ul. Kościuszki 5. – zachęca Anna Wiktorowicz z wolskiego Urzędu Gminy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!