KulturaNadchodzące wydarzeniaWażne wiadomościWydarzenia

15 sierpnia Święta Wojska Polskiego – wystawa w Polichnie

Z okazji przypadającego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego, Oddział Muzeum w Polichnie zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą pt. „Historia Wojska Polskiego w żywych obrazach”.

Prezentacja ta przygotowana została w oparciu o fotografie wykonane przez fotoreportera Dziennika Łódzkiego Dariusza Śmigielskiego w 2014 r. podczas zorganizowanego wówczas pikniku historycznego. Na 16 planszach przedstawione zostało m.in. rycerstwo, żołnierze Księstwa Warszawskiego powstańcy styczniowi, żołnierze legionów, wojsko z czasów II Rzeczypospolitej, partyzanci Armii Krajowej oraz żołnierzy Powstania Warszawskiego.

Wystawa prezentowana będzie do października 2020 r. Miejsce prezentacji wystawy nie jest przypadkowe, bowiem w salach wystawienniczych Oddziału w Polichnie zapoznać można się obecnie ze stałą wystawą poświęconą walkom o Rzeczpospolitą w latach 1939-1956.

Podczas zwiedzania obowiązują zasady sanitarne związane z sytuacją epidemiczną. Prosimy o zachowywanie stosownego dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.

Oddział Muzeum w Polichnie dostępny jest dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach 10.00-16.00, a w niedziele od 10.00 do 15.00.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!