Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 11 z Krajowym Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie

W Warszawie, podczas ogólnopolskiej gali, wiceminister edukacji Marzena Machałek wręczyła dyrektorom 14 przedszkoli i 33 szkół – Krajowe Certyfikaty dla placówek Promujących Zdrowie. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się też Szkoła Podstawowa nr 11 z Piotrkowa Trybunalskiego.

– Zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane. Każda szkoła powinna promować zdrowie. Człowiek, który jest zdrowy, lepiej funkcjonuje. Dobre samopoczucie psychiczne i społeczne sprzyja właściwej dyspozycji do nauki, motywacji, rozwijaniu uzdolnień, zainteresowań oraz dobrym relacjom w środowisku szkolnym. Jesteście szkołami, które powinny być wzorem dla innych – powiedziała Marzena Machałek, wiceminister edukacji zwracając się do przedstawicieli placówek, które otrzymały certyfikaty.

– To ogólnopolskie wyróżnienie zostało osiągnięte dzięki pracy całej społeczności szkoły: rodziców, uczniów, pracowników szkoły, a przede wszystkim dzięki działaniom koordynatora Anny Sołtys-Dobrowolskiej oraz współtworzących program Sławomira Stańczyka i Moniki Kociołek mówią przedstawiciele SP11. – Otrzymany certyfikat jest zwieńczeniem długofalowego działania i jednocześnie zobowiązuje do utrzymywania wysokich standardów, które wyznaczają główne kierunki pracy – dodają.

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Na uroczystości wręczenia aktu w Ministerstwie Edukacji i Nauki naszą szkołę reprezentowała dyrektor Teresa Marczak oraz Sławomir Stańczyk.

Certyfikat odebrali także przedstawiciele Przedszkola Samorządowego nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!